Sekans Lab

Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

Sekans Hayvan Sağlığı Laboratuvarı, ülkemizde hayvan hastalıklarının tanısına, kontrolüne ve eradikasyonuna yönelik hizmet sunan, onaylı özel veteriner analiz ve teşhis laboratuvarıdır. Çiftlik Hayvanları, Evcil hayvanlar, Atlar ve Kümes Hayvanları için hizmet sunan Sekanslab, yaşam döngüsünün her aşamasında hayvanların bakımına yardımcı olmak için donatılmıştır. Biz, geniş kapsamlı test seçenekleri sunarak, müşterilerimizin rutin ve özel teşhislerine yardımcı oluyoruz.

 

KİM İÇİN ÇALIŞIYORUZ?

Kuruluşundan bu yana Sekanslab, ülkenin önde gelen veteriner teşhis laboratuvarlarından biri haline geldi. Ortalama olarak, yılda on binlerle ifade edilebilecek vakıanın çözümüne, vermiş olduğumuz tanı hizmeti ile katkı sağlıyoruz. Test edilen hayvanların yaklaşık %85'i, büyükbaş ve küçükbaş hayvan örneğiyle birlikte çiftlik hayvanlarıdır. Son yıllarda artan talep ile; evcil hayvanlar ve kümes hayvanlarına daha geniş kapsamlı hizmet verebilmek için, teknik ve fiziki alt yapıya önemli yatırımlar yapılmaktadır.

 

NE YAPIYORUZ?

Korumak:

Laboratuvarımız, Ülke hayvan varlığının yabancı hayvan hastalıkları da dahil olmak üzere ölümcül ve maddi kayba neden olan hastalıklardan korunmasında, hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıkların varlığına karşı uyarılmasında, üzerine düşen görevleri özveri ile yerine getirmeye çalışmaktadır.

Araştırmak:

Yoğun ve çok çeşitli teşhis-analiz yükümüz, araştırma ve geliştirme için güçlü bir destek sağlar. Kuruluşundan bugüne geçen sekiz yıl içerisinde Sekanslab, bir bakıma uygulamalı bir araştırma merkezi olarak çalışmaktadır.

Eğitim, iş birliği:

Tanısal bir öğrenme merkezi olarak hizmet etmeyi içeren eğitim misyonumuz; uygulamalı, işbirlikçi eğitim ve araştırma olanakları sağlayarak; nitelikli laboratuvar personeli yetiştirmek, saha veteriner hekimleri ile eşgüdümü sağlamak, laboratuvar tanıları hakkında daha fazla bilgilendirmek gibi bir dizi eğitim faaliyetlerini hal hazırda sürdürmektedir.

 

NEDEN YAPIYORUZ?

Ülkemiz hayvan sağlığı sorunlarının karşılanması için sürekli artan talep, güvenilir ve kaliteli teşhis bilgilerine sahip olmanın önemini ortaya koyuyor. Son teknoloji veteriner teşhis laboratuvarının hayvan ve insan sağlığının korunmasındaki merkezi rolü artık çok belirgindir. Sekanslab, evcil hayvan sahiplerine ve hayvancılık endüstrisine fayda sağlayarak kaliteli, güvenilir ve kapsamlı veterinerlik teşhisini yaygın şekilde vermeye çalışmaktadır.