Yükleniyor...
Sekans Lab

Lütfen Bekleyiniz

menu

Biz kimiz

AnasayfaBiz kimiz
AnasayfaBiz kimiz

Sekans Hayvan Sağlığı Laboratuvarı "Sekanslab" ülkemizde hayvan hastalıklarının tanısına, kontrolüne ve eradikasyonuna yönelik  hizmet sunan özel veteriner analiz ve teşhis laboratuvarıdır. 

Kurulmuş olduğu 2011 yılından bugüne, hayvan sağlığını ve hayvan verimliliğini artırmayı hedefleyen Sekanslab, yüksek kalitede tanısal test hizmetleri sunmaktadır.

Sekanslab, 1995 yılından itibaren sahiplerinin önce broiler tavuk çiftlikleri kuruluş ve işletmeciliği, 2000 yılından sonra ise 15 yılı aşkın süt sığırcılğı yatırım ve işletmeciliğinden edindiği bilgi ve tecrübelerini sektörde eksikliğini gördükleri laboratuvar ve danışmanlık konusunda, uzman teknik kadrosu ile birlikte sektörün hizmetine sunmuştur.

Bu süreçte ülkemizin hemen hemen her bölgesinden 400.000’ den fazla testi kapsayan on binlerce numune kabulünü gerçekleştirmiş olan Sekanslab, bu alanda önemli bir merkez laboratuvarı halini almıştır.

Dünyada yüksek kaliteli protein talebi ile gıda güvenliğine ilişkin endişeler artarken, ülkemizdeki hayvan yetiştiriciliğin ve hayvansal ürünlerinin sağlığı, kalitesi ve pazarlanabilirliği oldukça önem kazanmaktadır.

Sekanslab ailesi olarak öncelikli hedefimiz, hayvan hastalıklarına yönelik  güvenli ve hızlı bir şekilde tanı hizmeti sunmak, veteriner hekimlerinin etkili tedavi uygulamasına ve hayvan üreticilerine yönetim danışmanlığı sağlayarak sürüdeki ekonomik kayıplarının önüne geçmektir.

Sekanslab, hayvan yetiştiricilerin ekonomik kayıplarını en aza indirmek için farklı programları kullanmaktadır. Hayvan hastalıklarının tanısı için hızlı, erişilebilir, doğru ve tutarlı laboratuvar hizmetinin yanı sıra, Mikrobiyoloji ve Moleküler Biyoloji alanında uzman personeli ile sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır.